Zvolte jazyk

VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek ve školním roce 2023/2024

Kapacita letošního kroužku je zcela naplněna.

Pro školní rok 2023/2024 přijímáme nové žáky. Pro přijetí Vašeho dítěte do výtvarného kroužku je jediným kritériem věk a chuť tvořit. Zájemce nefiltrujeme pomocí talentových zkoušek. Výtvarný kroužek při galerii má za cíl přinášet dětem radost z vlastní tvorby, kultivovat vnímání výtvarného umění a rozšiřovat jejich kulturní přehled. Kroužek se bude scházet v tradičním čase v úterý od 14.30 do 16 hodin a je primárně určen pro děti prvího stupně ZŠ. V rámci kroužku čekají na děti nejrůznější výtvarné aktivity - budeme pracovat nejen tradičními výtvarnými technikami.

 

Kroužek vede lektorka galerie Jiřina Kopicová.

 

Při přihlášení do kroužku mají přednost děti, které docházely v minulých letech. Pokud máte zájem přihlásit své dítě, kontaktujte lektorku na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky 739 329 160 a 569 427 035.

Školné činí 1200 Kč na školní rok.


Výtvarný kroužek byl založen v roce 1982 jako součást programu estetické výchovy mládeže v rámci mimovýstavní činnosti galerie a svou funkci plní dodnes. Je určen dětem z prvního stupně základní školy. Schází se pravidelně v úterý od 14.30 do 16 hodin v průběhu školního roku. Chodí do něj děti různého školního věku a tomu je přizpůsobena i forma výuky. Děti se seznamují s novými výtvarnými technikami a pracují zde s rozličnými materiály. Zároveň se v již osvojených postupech průběžně zdokonalují. Výhodou kroužku je, že děti mají jedinečnou možnost prohlédnout si nejen všechny nové výstavy, ale také se od lektorky (odborné pracovnice galerie) mohou dozvědět mnoho zajímavého z dějin výtvarného umění. Pro školní rok jsou vždy připraveny tématické výtvarné úkoly, v minulých letech se tak děti vydávaly strojem času do významných epoch dějin umění, vypravily se na cestu kolem světa, poznávaly umění jiných národů či se inspirovaly přírodními živly apod. Kroužek probíhá přímo v prostorách galerie, kde je pro tyto účely zřízen výtvarný ateliér.

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

33 HB web

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK