Zvolte jazyk

DAISY MRÁZKOVÁ – DĚVČÁTKO Z ANGLIE, Ilustrace a volná tvorba průkopnice českých bilderbuchů.

Daisy Mrazkova

 

Výstava představí jedinečné dílo české výtvarnice, malířky, spisovatelky, členky skupiny UB12 a zejména originální ilustrátorky Daisy Mrázkové, která by se v příštím roce dožila 100 let. Daisy Mrázková pochází z česko-anglické rodiny a od dětství byla ovlivněna poetikou anglických dětských knížek první čtvrtiny 20. století.  V její originální ilustrační tvorbě se pak tento zejména literární vliv projevil v podobě specifického dětsky průzračného výtvarného projevu, který byl i silně ovlivněn mateřstvím. Ostatně první knížky vytvářela právě pro své děti, tzv. do šuplíku. Profesně se realizovala až od počátku 60. let 20. století, kdy začala její spolupráce se Státním nakladatelstvím dětské knihy. Její originální autorské knížky, jež sama psala, ilustrovala i graficky upravovala, pak vycházely až do počátku 80. let, kdy se odmlčela na tři desítky let, aby se pak vrátila do výtvarného života v poslední dekádě svého života.

Součástí výstavy bude i její volná tvorba v podobě rozměrnějších olejomaleb a kreseb, které ukazují autorčinu snovou a poetickou duši v té nejčistší podobě.

 

Pohled do výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AngliePohled do výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AngliePohled do výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AngliePohled do výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AngliePohled do výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AngliePohled do výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AngliePohled do výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z AnglieVernisáž výstavy Daisy Mrázková - Děvčátko z Anglie 
 

 

 

KONTAKT

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

e-mail: galerie@galeriehb.cz
            podatelna@galeriehb.cz
tel./fax.: 569 427 035

KONTAKTY NA ZAMĚSTNANCE

OTEVÍRACÍ DOBA

otevřeno denně 9–12 a 13–17 hodin kromě pondělí

kraj vysocina     rada galerii     

objevujpamatky    VW logo

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY 
Prohlášení o přístupnosti webových stránek

ZASÍLÁNÍ NOVINEK